Druk plansz z podklejeniem ‒ poznaj ofertę

Istnieją produkty, które potrzebują dodatkowego wzmocnienia oraz zabezpieczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas druk na twardym podłożu, mający za zadanie usztywnić dany artykuł, a ponadto sprawić, że będzie on wytrzymały na różne niekorzystne warunki. Wszystko brzmi świetnie do czasu, gdy stajemy przed decyzją wybrania odpowiedniego materiału oraz wykończenia. Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów na temat druku plansz.

1. Czy druk plansz z podklejeniem jest dobrym wyborem ?

Klienci często zadają sobie pytanie, czy ta metoda wystarczająco usztywni dany plakat. Niejednokrotnie mamy mylne przeświadczenie, że jest to zabieg wyłącznie dekoracyjny, który nie wpływa znacznie na trwałość. Oczywiście, dużym atutem jest podniesienie walorów estetycznych, jednak przede wszystkim jest to technika mająca na celu profesjonalne wzmocnienie produktu. System druku plansz został opracowany tak, by zyskał on dodatkową grubość i odporność. Dzięki temu produkty charakteryzują się dużą trwałością na długie lata!

2. Czy wydruki plansz można wystawiać na zewnątrz?

Tak! Wszystko zależy od rodzaju materiału. Druk na piance PCV jest rekomendowany również dla wydruków przeznaczonych do ekspozycji na zewnątrz. Metoda połączenia druku na folii z podklejonym PCV pozwala na wystawienie produktów na zewnątrz przez cały rok! Dzięki zaawansowanej technologii plansza jest bowiem odporna na promienie UV, deszcz, grad i śnieg.

3. Czy planszę mogę zamontować na płocie?

Gotowa plansza jest bardzo twarda, dlatego bez problemu zainstalujemy ją na płotach, siatkach, murach czy ogrodzeniach ‒ bez obaw, że wpłynie to negatywnie na jej strukturę. Płyta stworzona jest tak, by była odporna na zarysowania i wgniecenia, a więc można ją umocować na chropowatych, nierównych powierzchniach.

4. Chcę usztywnić i powiesić na ścianie ulubione zdjęcie. Czy druk na planszy sprawdzi się w domu?

Druk na planszy z podklejeniem nie jest zarezerwowany wyłącznie na ekspozycję zewnętrzną. W tym przypadku zamiast PCV rekomendowana jest zwykła pianka. Charakteryzuje się dużą lekkością, a więc wystarczy jeden gwóźdź, by zamocować planszę na ścianie. Zdjęcie zyska świeży, nowoczesny look oraz będzie odporne na zarysowania i wgniecenia. Dla większej trwałości sugerowana jest technika laminowania lub foliowania w celu zabezpieczenia produktu. Dodatkowo, zalaminowany produkt zyskuje piękny, naturalny połysk! Taka forma jest również świetnym pomysłem na prezent, gdyż usztywniony plakat jest wspaniałą dekoracją każdego pomieszczenia.