Ochota 22 668 44 74
Ursus 22 424 64 54
Ochota 22 668 44 74
Ursus 22 424 64 54

Chcesz zamówić wydruk ulotek online? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Ulotka reklamowa to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów na rozreklamowanie firmy. Chcesz zamówić wydruk ulotek online, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy na jakie aspekty warto zwrócić uwagę w takiej sytuacji.

Ulotka reklamowa – zalety

Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu ulotki reklamowe nie mają już racji bytu. Nic bardziej mylnego. Nadal pozostają świetnym sposobem na rozreklamowanie biznesu w krótkim czasie wśród dużej liczby osób i stosunkowo niskim kosztem. To doskonały wybór szczególnie dla lokalnych przedsiębiorstw. Należy pamiętać, że aby ulotka była efektywna, musi być odpowiednio zaprojektowana i wykonana.

Treść ulotki

Projektując ulotkę należy pamiętać, że ma ona z reguły dwie funkcje – informacyjną i reklamową. Funkcje te polegają na tym, że ulotka trafiając do rąk potencjalnego klienta powinna poinformować go o najważniejszych aspektach działania naszej firmy i zachęcić do zainteresowania się nią. Informacje, które należy umieścić na takiej broszurze to m.in. to czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje, jakie usługi lub produkty oferuje, co wyróżnia je na tle konkurencji, a także dane kontaktowe i odnośniki do mediów społecznościowych. Niezwykle ważne jest, by informacje te były czytelne i zrozumiałe. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że ulotka zwykle jest małego formatu, muszą być one napisane w odpowiedni sposób. Powinny być wyczerpujące, ale nie mogą być zbyt długie. Muszą być skonstruowane tak, aby zaintrygować i zaciekawić potencjalnego klienta na tyle, by zdecydował się na sprawdzenie oferty firmy.

Projekt ulotki reklamowej

Projekt graficzny ulotki jest równie ważny co treść na niej. Grafika powinna być estetyczna i przejrzysta. Ważne jest dopasowanie zdjęć znajdujących się na ulotce do grupy docelowej, do której zamierzamy trafić z ofertą. Często spotykanym błędem jest zamieszczenie na ulotce zbyt dużej ilości elementów, przez co jest ona nieczytelna i odpychająca. Dobrze, jeżeli ulotka jest spójna z identyfikacją wizualną całej firmy. Projekt ulotki możemy przygotować sami lub zdać się na doświadczenie profesjonalnej osoby pracującej w drukarni.

Kwestie techniczne

Oprócz projektu warto zawrócić uwagę na inne aspekty dotyczące ulotki, np. papier, na którym zostanie wydrukowana. Możemy zdecydować się na papier cienki lub gruby, a także wybrać czy chcemy papier z połyskiem czy matowy. Kolejna sprawa to technika druku. Do wyboru mamy technikę cyfrową, która zwykle dedykowana jest dla niższych nakładów, lub technikę offsetową przeznaczoną dla większych nakładów. Warto też zastanowić się nad formatem oraz układem ulotki, czyli, czy mają być to ulotki standardowe czy składane.

Odpowiednia drukarnia

Wybór drukarni, w której zrealizowane zostanie zamówienie, nie może być przypadkowy. Nawet najlepszy projekt ulotki na nic się zda, jeśli firma wykonująca druk nie będzie rzetelna. Wybór sprawdzonej drukarni spowoduje, że jakość wydruku będzie na najwyższym poziomie, a nasza ulotka zyska profesjonalny wygląd, co bezpośrednio przełoży się na skuteczność jej działania.