Wydruk zdjęć do dokumentów - co powinieneś wiedzieć?

Zdjęcia do dokumentów niestety mogą sprawiać nie lada wyzwanie. Zazwyczaj obawiamy się, że efekt końcowy nie przypadnie nam do gustu, a przecież zdjęcia te towarzyszą nam przez wiele lat, chociażby w dowodzie osobistym. Warto zatem wybrać się do zaufanego fotografa, ale już samym wywołaniem zdjęć może zająć się profesjonalna drukarnia.

W domu czy u profesjonalisty?

Zrobienie zdjęcia do dokumentów w domowym zaciszu to z pewnością nie takie proste zadanie. Jednak, jeśli zdecydujemy się na podobną próbę, warto pamiętać o zachowaniu pewnych zasad. Fotografie te muszą mieć chociażby odpowiedni format oraz być zrobione zgodnie z pewnym wzorem – zupełnie innym dla dowodu osobistego, a zupełnie innym dla paszportu czy dla prawa jazdy. Na pewno dużo prostszym rozwiązaniem jest wybranie się do fotografa – najlepiej zaufanego, który już kiedyś wykonał nam dobre zdjęcie.

Zamiast fotografa – drukarnia

Warto pamiętać, że zdjęć nie musimy wywoływać u fotografa. Plik możemy przesłać do drukarni, która w profesjonalny sposób zajmie się wydrukiem. Przede wszystkim jest to kusząca opcja, gdy nie chcemy iść kolejny raz do fotografa. Dlatego też podczas wykonywania zdjęć poprośmy go o nagranie pliku na płycie CD bądź też na pendrivie. W ten sposób zawsze będziemy mogli przesłać fotografię do drukarni i cieszyć się późniejszym wydrukiem – bez odwiedzania studia fotograficznego.

Dużo możliwości

Drukarnia wydrukuje nam każdy typ fotografii, niezależnie do jakiego dokumentu ją potrzebujemy. W profesjonalnych miejscach możemy przyjść ze swoim nośnikiem, na którym znajduje się plik ze zdjęciem – i niedługo potem otrzymać wysokiej jakości wydruk. Musimy jednak pamiętać, zwłaszcza gdy sami przygotowujemy fotografię, o zachowaniu pewnych standardów. Przede wszystkim postawmy na dobrą rozdzielczość – oczywiście niedopuszczalne są widoczne piksele. Kolory powinny być naturalne i odzwierciedlające rzeczywistość. Upewnijmy się także co do rozmiaru – zwróćmy uwagę na to, że każdy dokument wymaga zdjęcia o innych standardach. Pamiętajmy też o wyborze odpowiedniego formatu – w tym przypadku najbezpieczniejszy okazuje się format JPG.

Postaw na wygodę

Wywoływanie zdjęcia w drukarni może być naprawdę wygodne, a przede wszystkim praktyczne. Jeżeli wybierzemy profesjonalne miejsce, to możemy mieć pewność, że wydruk zostanie wykonany zgodnie z powszechnie panującymi standardami. Otrzymamy zdjęcie na specjalnym papierze fotograficznym, które nie będzie posiadało żadnych złamań czy też uszkodzeń – co jest niezwykle istotne. Wystarczy tylko wybrać drukarnię, która wykonuje profesjonalne zdjęcia do dokumentów, kompleksowe usługi.