Profesjonalny stempel to jeden z podstawowych, ale niezwykle ważnych elementów identyfikacyjnych firmy. Pełni on zarówno funkcję praktyczną, pozwalając zapisać dane przedsiębiorstwa, jak i wizerunkową: służy jako najlepsza reklama. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej dwóm popularnym typom pieczątek, mianowicie: wykonywanych w systemie flash oraz przy pomocy lasera.
Technika wycinania laserowego – przewaga nad innymi metodami
Stemple laserowe (pieczątka flashowa) uzyskuje się poprzez wycięcie przygotowanego projektu w specjalnej gumie za pomocą wiązki lasera. Jest to zdecydowanie najbardziej precyzyjny sposób tworzenia pieczątek. Dlaczego? Tego typu produkt pomieści znacznie więcej informacji niż np. sygnatury polimerowe. Wszystko dzięki możliwości wycięcia dokładnych, maksymalnie precyzyjnych elementów. Jeśli pragniemy, aby nasza pieczątka była wyjątkowa i oryginalna, możemy pokusić się właśnie na technikę laserową, ponieważ oprócz tekstu z powodzeniem umieścimy na niej elementy graficzne – bez obaw, że staną się rozmazane i nieczytelne. Inne zalety pieczątek laserowych to:
- wysoka trwałości i odporność na czynniki zewnętrzne;
- szeroki wybór kształtów: tradycyjnych – okrągłych lub kwadratowych, ale także niestandardowych, które idealnie dopasują się do profilu firmy i będą służyły jako oryginalna wizytówka;
Przy składaniu zamówienia należy mieć na uwadze, że stemple laserowe są gotowe dopiero na drugi dzień.
Pieczątki flash – najpopularniejsze na rynku
Sygnatura produkowana w systemie flash powstaje przy wykorzystaniu specjalistycznej gumki wrażliwej na podczerwień. Zostaje ona dokładnie naświetlona w maszynie błyskowej. Stempel typu flash nazywany jest często „pieczątką samotuszującą” lub „beztuszową”. Tak jak w przypadku techniki laserowej nie musimy martwić się o precyzję odbijanych elementów – dzięki wysokiej rozdzielczości na gotowym produkcie będą widoczne nawet najdrobniejsze szczegóły. Warto postawić na pieczątki flashowe.
Kolejnymi zaletami tego systemu są: możliwość szybkiego uzupełniania tuszu oraz brak kłopotów z wymianą gumki. Wiele osób decyduje się na technologię flash ze względu na bardzo krótki czas potrzebny do przygotowania stempla – wynosi on zaledwie kilkanaście minut! Poza tym opisywana technika zapewnia wysoką wydajność. W zależności od rozmiaru powierzchni, na której wykonane zostaje odbicie, tuż w kartridżu może wystarczyć nawet do 25 000 użyć. To zalety pieczątek flashowych.
Rozwiązanie laserowe i system flash – różnice
Obie technologie bez wątpienia posiadają szereg cennych zalet, a wybór zależy w największym stopniu od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań klienta. Jakie są najważniejsze różnice między tymi dwoma rodzajami pieczątek?
- czas wykonania,
- sposób produkcji,
- wygląd,
- ograniczony rozmiar – pieczątki flash nie miewają większych formatów,
- cena – stempel laserowy jest bardziej ekonomiczny,
- sygnatury wykonane systemem flesz nie wymagają serwisowania.