Jak zaprojektować wizytówkę?

Spis treści
Jak zaprojektować wizytówkę?
Szablon wizytówki
Twoja pierwsza wizytówka
Co musi się znaleźć na wizytówce?
Treść wizytówki
Siedziba i nazwa firmy
Dane adresowe
Dane kontaktowe
Logo firmy
Rozmiar wizytówki
Adres strony internetowej
Zakres usług
Układ tekstu
Ważne cechy wizytówki
Aspekt wizualny
Wybór czcionki
Wizytówki - na co zwracać uwagę?
Druk próbny
Spersonalizowane wizytówki
Projektowanie wizytówki
Podsumowanie - projekt wizytówki
14.08.2020

Prowadzisz firmę? Chcesz mieć własną wizytówkę? Nie wiesz, jak wygląda etap projektowania wizytówki? Dobrze zaprojektowana wizytówka to narzędzie, które ułatwi komunikowanie z klientem. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, projektując wizytówkę.

Jak zaprojektować wizytówkę?

Przede wszystkim warto zastanowić się, co powinno znaleźć się w pliku dotyczącym projektu wizytówki. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób zadbasz o spójny i jasny przekaz i co ważniejsze - efekt końcowy będzie w pełni zadowalający.

Szablon wizytówki

Przed przystąpieniem do finalnego drukowania wizytówek w drukarni dobrze zadbać o pewnego rodzaju przygotowanie. W tym celu warto przygotować wcześniej projekt Twojej wizytówki. Dzięki niemu przelejesz swoje pomysły na papier i co ważniejsze - będziesz mógł dopracować wizytówkę w najmniejszym calu.

Istotne jest, żeby w szablonie skupić się nie tylko na tym, co koniecznie musi zawierać wizytówka, ale także na aspektach wizualnych.

Twoja pierwsza wizytówka

Jeśli planujesz swoją pierwszą wizytówkę, to musisz wiedzieć, że ten niewielki kartonik potrafi niekiedy spędzić sen z powiek. W dzisiejszych czasach komunikacja firmy z Klientem powinna być przejrzysta. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby na wizytówce znalazły się nie tylko podstawowe informacje o firmie, ale także była ona atrakcyjna i przykuwała szczególną uwagę Klientów.

Co musi się znaleźć na wizytówce?

Ładna i prosta wizytówka to prosty sposób na skuteczne dotarcie do klientów. Zanim jednak oddasz projekt wizytówki do drukarni, musisz upewnić się, że wszystko co najważniejsze pojawi się w projekcie. Istotne jest przede wszystkim zachowanie umiaru. Jeśli nie możesz zdecydować się na szablon, czcionkę czy elementy graficzne wybieraj, to co najprostsze. Nie umieszczaj ważnych informacji na krawędzi wizytówki i nie zapomnij o dobraniu odpowiedniego systemu identyfikacji wizualnej firmy. Pamiętaj też o zapełnieniu każdej strony wizytówek! Projekt możesz zapisać w formacie PDF.

Treść wizytówki

Treść wizytówki jest niesamowicie ważna. Dlatego warto zwracać uwagę na to, jakie możliwości oferują konkretne szablony. Bardzo często drukarnie oferują tradycyjne szablony. Jednak jeśli chcesz wyróżniać się na tle konkurencji, musisz postawić na coś oryginalnego. Dzięki skrupulatnemu i indywidualnemu zaprojektowaniu wizytówki zyskasz świetne narzędzie do budowania marki swojej firmy.

Siedziba i nazwa firmy

Tekst wizytówki ma ogromne znaczenie. Zatem istotne jest ustalenie, co powinno się na niej znajdować. Przede wszystkim nazwa Twojej firmy. Czasami także wymagane jest, aby na małym kartoniku pojawiło się nazwisko właściciela wizytówki. Dzięki temu klient wie, z kim jest w kontakcie. Dodaj zajmowane stanowisko i gotowe! Dobrze będzie, jeśli na wizytówce pojawią się też jakieś grafiki - wybierz te pasujące do branży.

Dane adresowe

Na wizytówce należy także umieścić adres firmy. Dlaczego? Ponieważ jest to informacja, która jest niezbędna dla potencjalnego klienta. Jeśli będzie chciał skorzystać z Twoich usług i oferty będzie musiał odwiedzić biuro, dlatego musi wiedzieć, gdzie ono się znajduje.

Dane kontaktowe

Dużą rolę odgrywają dane kontaktowe. Numer telefonu, adres strony www, e-mail i inne możliwe sposoby kontaktu z Twoją firmą pozwolą potencjalnemu i obecnemu Klientowi skontaktować się z Tobą w sprawach niecierpiących zwłoki. Obejmowane stanowisko to z kolei informacja, z jakimi sprawami można się do Ciebie zwrócić.

Logo firmy

Masz już logo swojej firmy? Jest to niezbędny element, dzięki któremu budujesz rozpoznawalność marki. Dlatego dobrze jest, aby pojawiało się ono możliwie jak najczęściej. Logo powinno obowiązkowo pojawić się na wizytówkach. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób utrwalasz u klientów pewnego rodzaju nawyki i skojarzenia, które przełożą się później na Twój zysk.
Dobrze jest, aby logo było łatwe do zapamiętania i proste, a równocześnie zastanawiające, intrygujące i zapadające w pamięć. Dzięki temu zyskasz pewność, że Klient poświęci swoją uwagę na zapoznanie się z nim.

Rozmiar wizytówki

Wizytówki od wielu lat i dekad są wśród nas. I choć jest to narzędzie, w którym liczy się pomysł i kreatywność, to pewnych cech i kryteriów nie powinno się zmieniać. Jednym z nich jest rozmiar. Dlaczego? Ponieważ manipulowanie tym parametrem może sprawić, że korzystanie z wizytówki przestanie być wygodne i praktyczne.

Wybieraj rozmiary, które zmieszczą się do etui. Dzięki temu wszystkie wizytówki będą mogły być pod ręką i Klient zawsze będzie miał do nich dostęp.

Adres strony internetowej

Nazwisko, adres siedziby i telefon kontaktowy... Zastanawiasz się, co jeszcze powinno znaleźć się na wizytówce? Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie namiaru na media społecznościowe i podanie adresu e-mail.

Adres www pozwoli Klientom zapoznać się z Twoimi usługami i ofertą i ocenić czy podejmą kontakt z Tobą. Poza tym udostępnianie takich informacji pozytywnie wpłynie na Twoją relację z potencjalnym Klientem.

Zakres usług

Zakres usług Twojej firmy to informacja, która również może pojawić się na wizytówce. Dlaczego? Ponieważ dzięki takiemu zabiegowi szybciej i skuteczniej dotrzesz do Klienta. Nie będzie musiał on dzwonić i sprawdzać, jakie usługi są u Ciebie dostępne, ale od razu będzie miał taką informację.

Układ tekstu

Układ tekstu ma ogromne znaczenie na czytelność i jakość wizytówki. Jeśli chcesz, aby wizytówka została z Twoim potencjalnym Klientem na dłużej musisz zadbać o to, aby była ona przejrzysta. Wybierz szablony i rozwiązania, które są miłe dla oka i które równocześnie dostarczają wszystkich potrzebnych informacji.

Ważne cechy wizytówki

Wizytówki są ważnymi narzędziami w rękach przedsiębiorców. Dzięki nim możesz budować dobre imię swojej firmy. Należy jednak zadbać o to, aby wizytówka była jak najwyższej jakości. Dlatego jej tekst, grafika, czy nawet drukarnia z której skorzystasz powinny być sprawdzone i dopracowane w każdym calu.

Aspekt wizualny

Na jakość projektu wpływa wiele elementów. Proces projektowania to etap złożony. Ponieważ pod uwagę musisz wziąć zarówno treść kartoniku, jak i jego elementy wizualne. Oprócz tego, jak będzie wyglądać wizytówka musisz zwrócić uwagę również na jej treść. Wszystko po to, aby służyła ona identyfikacji wizualnej Twojej firmy i wpływała pozytywnie na kontakt z Klientem.

Wybór czcionki

Rodzaj czcionki jest kluczowy. Ponieważ to on bezpośrednio zadecyduje, czy Twoja wizytówka będzie czytelna czy nie. Projektując wizytówkę, zadbaj o ten szczegół. Nieczytelne fonty zamień na bardziej czytelne i mniej skomplikowane.

Wizytówki - na co zwracać uwagę?

Przygotowując projekt wizytówki, musisz zadbać zarówno o to, aby była ona czytelna, ale także, aby jej treść i wygląd były dopasowane do branży. Wszystko po to, aby na wizytówkach pojawiała się spójna treść ze znakami rozpoznawczymi Twojej firmy.

Druk próbny

Jeśli chcesz sprawdzić czy wizytówka będzie czytelna i zrozumiała warto zdecydować się na druk próbny. Dzięki niemu sprawdzisz swój projekt w rzeczywistości i będziesz mógł nanieść ewentualne poprawki.

Spersonalizowane wizytówki

Wydrukowanie wizytówki to z pozoru niewielkie wyzwanie. Jednak jeśli chcesz, aby wyglądały one dobrze to musisz postawić na wysoką jakość produktów, druku i solidną treść. Wybierz szablony idealne dla Ciebie, pasujące do Twojej działalności.

Projektowanie wizytówki

To, co znajduje się na wizytówce jest istotne. Dlatego etap projektowania jest tak bardzo ważny. Bogata oferta szablonów i rozwiązań sprawia, że znalezienie modelu idealnego niekiedy wymaga czasu. Należy jednak pamiętać, że odpowiedzialne podejście pozwoli cieszyć się świetnym dodatkiem do pracy.

Podsumowanie - projekt wizytówki

Nie posiadasz własnych wizytówek? Chcesz to zmienić? Jeśli tak, tozadbaj o wysoką jakość projektu. Fonty, grafika, logo i tekst to nieodłączne elementy tego małego kartoniku. Jeśli chcesz, aby wydruk spełnił Twoje oczekiwania zadbaj o każdy etap - od projektowania do druku.